Perşembe, 23 Mart 2017
Kendi Yürür Silaj Makinası

Ürün Broşürü Teknik Özellikler

John Deere Makinaları tüm dünyada benzersiz sağlamlıklarıyla bilinirler. John Deere 7050 veya 7050i serisi kendi yürür silaj makinalarına yatırım yaptığınız zaman, Tüm sezon boyunca size asla yarı yolda bırakmayacak sağlam ve bir o kadar da güvenilir bir makinaya sahip olabileceğinize emin olabilirsiniz.

Güvenilirliğimiz güçlerimizden sadece bir tanesidir! Bu dayanıklı makinalar en yüksek kalitede silaj üretilerler. Bu da daha önce hayal edemeyeceğiniz seviyelerde kârlılık demektedir. Güçlü i-solutions (akıllı çözümlerimiz) ve rehberlik sistemlerimiz sayesinde günün her saatinde yüksek verimlilik elde edilir. Ayrıca bu sistemler işinizi daha efektif yönetebilmeniz için size gün sonunda veriler de sağlamaktadırlar. Güçlü yeni modellerimiz, daha geniş table seçeneklerimiz ve yeni Dura Line parçalarımız ile bu yılki Silaj Makinalarımız bugüne kadar ürettiklerimizin en iyisi konumunda.

Tablalar

Ürünlerim için doğru tabla hangisi?
400 Serisi: büyük silindirli tabla serisi
4,5,6 ya da 7.5 metredir. Büyük silindir, uzun enerji mısırları (4 metreden fazla) gibi ekstrem hasat yapma koşulları için tasarlanmıştır. Yatık ürünlerde mükemmel performans gösterir ve büyük toplayıcı silindirler hemen hemen kayıpsız beslemeyi garantiler. Yeni 475’in belirleyici özelliği her bir dış yanında 2 küçük silindir olmasıdır. Küçük, dışa doğru dönen silindirler, büyük toplayıcı silindirlere birlikte devamlı ürün akışını sağlar.300 Serisi: küçük silindirli tabla serisi
3,4,5,6 ya da 7.5 metredir. Senelerce geniş ürün çeşidi yelpazesinde kullanılarak kanıtlanmış, denenmiş ve test edilmiş tasarımdır. Aks yükünü azaltan kısa dizaynı, daha az denge ağırlığı gerektirir.
390 Plus:
Bu 9 metrelik küçük silindirli başlık hemen hemen tüm saplı ekin çeşitlerini keser. Merkezdeki parça çok büyük miktarda ürünü geniş bağlar boyunca toplar, böylece geniş kanal makineyi maksimum besleyebilir. Daha yumuşak ürün akışlarında bile, tüm sıyırıcılar besleme kanalından uzak bağlanmıştır. Masraflı hasat yapma vaktinizden tasarruf etmek için birkaç dakika içinde 9 metrelik başlığı sadece 3.3 metreye kadar katlayabilir, hatta destek tekerleğini kabininizden ayrılmadan bağlayabilirsiniz.

 

 

Ürün Akışı

5 adımda yüksek kaliteli silaj.
1. Yumuşak ürün besleme
Ağır hizmet tipi çelik besleme silindirleri hassas kesimde bile ürün altlığını sıkı tutar.

2. Hassas metal detektör ve taş tuzağı.
Oldukça hassas metal detektör sistemi besleme silindiri sürüşünü saniyenin bir bölümü kadar sürede boşa alır. Taşlar kolayca taş tuzağına düşerler.

3. Verimli, Hassas Kesme
DuraDrum biçme tablası 18.000’den fazla yem hasat makinesi üzerinde kanıtlanmıştır. Otomatik shearbar ayarları sayesinde kesim işlemi temiz, etkili ve daha az güç gerektirir. DuraDrum biçme tablasının özellikleri:

yüksek atalet, yüksek kalitede bileme işlemi için geri dönme hareketi
mükemmel kesme için ayarlanabilir kayma çubuğu
esnek biçme kafası düzenlemesi için bölümlenmiş bıçaklar.


4. Etkili dane kırma
Farklı düzenlemeler, silindir çeşitleri ve hız oranlarını kombine edebildiği için, Dane kırma her durum için hazırdır. Silindiri mısır, tam taneli tahıllar ya da sorgum gibi uzman ürünleri için seçmeniz yeterli.

5. Yüksek hızda yükleme.
Ürün hızlandırıcı üretilen işi hızlı ve hazır tutmayı sağlar. Bu, ürün ya da koşullar ne olursa olsun sürekli römork yüklemesi anlamına gelir.

Dakikalar içersinde mısırdan silajlık ot
Kolayca kaldırılabilir Yem Parçalama ile mısırdan silajlık ot üretimi birkaç dakika içinde gerçekleştirmek için yardıma ihtiyacınız olmayacaktır.

 

 

 

Kesme Uzunluğu Kontrolü

Bıçakların keskinliği yakıt tüketimine olumlu katkı yapar. Ayrıca daha kalite ürün ve daha yüksek tonaj elde edilir. Bir 7050 Serisi'inde bıçakları bilemek kabin içerisinden bir tuşa basmak kadar kolaydır.

Biçme tablası bileme işlemi boyunca terse döner, bu sayede bıçakler bileme plakasına sürterek bileme işlemi gerçekleşmiş olur.

 

 

 

Normal şartlarda hasat anında biçme uzunluğu ayarlamak kolay olmasa gerek. IVLOC dişli sistemi sayesinde bu işlem oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken bir numara girmek:

56 bıçaklı kesme tablası için 4-19 mm arasında
48 bıçaklı kesme tablası için 5-22 mm arasında
40 bıçaklı kesme tablası için 6-26 mm arasında

 

 

Akıllı Çözümler

Hassatta verimlilik doğrudan süreklilik ve kararlılıkla ilgilidir. Akıllı çözümlerimiz (i-solutions) ile operatör kim olursa olsun her zaman en mükemmel sonuçları elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz. 7050i Serisi size üç gelişmiş sistemi standart olarak sunar: HarvestLab, AutoLOC and HarvestDoc.

Bu sistemlerin neler yapabildiklerine bakalım:

HarvestLab
Bu sistem makine hareket halinde ve biçme yaparken sadece ± 2 puanla sapma ile nem ölçme işlemini gerçekleştirir. Bu sayede numune alıp laboratuarda ölçüm yaparak zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız.


AutoLOC
IVLOC şanzıman ve HarvestLab sensörünün de birleşimiyle bu sistem HarvestLab sensöründen ölçülen nem verilerine bakarak otomatik olarak kesme uzunluğunu ayarlar.


HarvestDoc
Siz hasat yaparken birileri de hasat verilerini kaydetse ne kadar güzel olurdu değil mi? Özellikle müteahhitler bu sistemi çok beğenecektir. HarvestDoc verim haritalama için tüm önemli girdi verilerini kalıcı olarak kaydeder. Bu ek olarak bu sistem özellikle müteahhtiler için çeşitli faturalama seçeneklerine de sahiptir.

 

AutoTrac Kılavuzluk Sistemi (opsiyonel)
Gece-gündüz görüş alanı ve açısı ne kadar yetersiz olursa olsun AutoTrac eller-serbest (handsfree) dümenleme sistemi her sırada en iyi kesme genişliği elde etmenize yardımcı olur.

 

 

Motor

Beş adımda mükemmelliyet!

Performansınızı değil mazot faturalarınızı azaltın!
1. Egzoz Gazı Sirkülasyonu (EGR)
Harici olarak motora bağlanan bu ünite en verimli yanma sıcaklığı noktasını düşürür ve yakıt tüketimini arttırmadan emisyon seviyesini düşürür.

2. Değişken Geometrili Turbo (VGT)
VGT üzerindeki kanatçıklar motora uygulanan yüke bağlı olarak değişir. Bu şekilde turbonun da çapı değişerek değişken koşullarada daha hızlı uyum sağlanır, yakıt tüketimi düşürülür ve düşük devirlerde yüksek tork elde edilir.

3. Güçlü ECU (Motor Kontrol Ünitesi)
İki kat daha fazla hafıza, beş kat daha fazla işlem yapabilme gücü.

4. Çoklu valf dizaynı ve yüksek basınçlı enjeksiyon sistemi.
Silindir başına dört valf en iyi yüksek basınçlı yakıt enjeksiyonu sağlar. Arttırılmış püskürtme daha iyi performans, daha az yakıt tüketimi ve daha düşük emisyon anlamına gelir.

5. Daha az bakım.
Yağ filtresini sadece 500 saat değiştirmek gerekir (modelden modele değişiklik gösterebilir).

Parçalara erişim de oldukça kolaydır.

MotorSaatte 300 tonun üzerinde hasat kapasitesi

800 hp'den fazla güç üreten Cummins QSK19 motor, siz ve 7950 model makinanızla tüm sezon boyunca mükemmel performans ve kazanç elde edeceksiniz.
Ayrıca ürün akış bileşenleri maksimum ürün akışı ve mimimum sürtünme için dizayn edilmiştir. Bu sayede daha önce hiç görmediğiniz seviyede daha fazla kapasite ve daha yüksek verimlilik deneyimine kavuşacaksınız.